Back to Top
 
 
 
 
 
 

 

یکی از نکاتی که همه سازندگان در ساخت عینک شما به آن توجه می‌کنند و آن را بسیار مهم می‌دانند، رعایت فاصله مردمکی یا پی‌دی عینک است. در واقع این فاصله باید به طور دقیق مطابق فاصله بین مرکز مردمک‌های دو چشم شما باشد.

این فاصله هنگام ساخت و فیت عینک شما بسیار مهم است به طوری که رعایت دقیق این فاصله در ساخت عینک موجب می شود عینک ساخته شده به طور صحیح مقابل چشم های شما قرار گیرد و مرکز اپتیکی عدسی عینک دقیقا مقابل مرکز مردمک چشم های شما واقع شود و در این شرایط است که شما می توانید دقیقا از مرکز عدسی عینک نگاه کنید و دید دقیق داشته باشید.

هر چه نمره عینک شما بیشتر باشد دقت در رعایت دقیق پی دی در ساخت عینک بیشتر اهمیت پیدا می کند.

به طوری که مثلا در ساخت عینکی با شماره 25صدم شاید خطا در اندازه پی دی برای فرد زیاد ایجاد مشکل نکند، ولی در شماره عینک های بالا کوچک ترین خطا در این فاصله مردمکی یا پی دی نه تنها موجب اذیت و آزار فرد عینکی می شود و دید وی ناراحت خواهد بود بلکه در درازمدت روی کشش عضلات خارج چشم و همچنین عضلات داخل چشمی فرد تاثیرات نامطلوب خواهد داشت.

یکی از مهم ترین تاثیرات نامطلوب خطا در اندازه پی دی این است که در دراز مدت موجب ایجاد انحرافات مخفی در چشم فرد می شود.

بینای سنج ها با ابزارهای مخصوصی پی دی شما را اندازه می گیرند که متعارف ترین این ابزار ها خط کش پی دی است که یک تجویز کننده ماهر در عرض چند ثانیه پی دی شما را اندازه گیری می کند.

بیشتر اوقات شخصی که عینک شما را تجویز می کند خواه چشم پزشک و خواه اپتومتریست، اندازه پی دی شما را هم در نسخه شما یادداشت می کند، ولی گاهی ممکن است این اندازه گیری در نسخه عینک قید نشده باشد که لازم است هنگام پرو و امتحان فریم عینک برای انتخاب فریم مناسب توسط اپتومتریست برای شما در آن مرحله این اندازه پی دی دقیقا گرفته شود.

پی دی همان طور که گفته شد فاصله بین مراکز دو مردمک چشم است و باید در ساخت و فیت عینک به طور دقیق در نظر گرفته شود، ولی دقت در ساخت عینک تنها به این نکته ختم نمی شود.

از لحاظ افقی نه تنها عدسی ها باید با رعایت این فاصله در فریم عینک شما نصب شوند، بلکه رعایت این دقت در تراز بودن عدسی ها از لحاظ عمودی نیز باید در فریم عینک در نظر گرفته شود.

عدم رعایت پی دی در عینک موجب فشار به عضلات خارج چشمی و داخل چشمی به طور افقی و عدم تراز عمودی عدسی ها موجب انحرافات عمودی ناخواسته و استرس های عمودی به دید دو چشمی شما می شود و اگر بخواهیم در یک بیان ساده بگوییم سیستم دید دو چشمی شما را به هم می زند.

گاهی این برهم زدگی در سیستم بینایی آن قدر مشهود است که باید  در رفع این مشکل  اقدام لازم انجام شود ولی متاسفانه گاهی این خطاها  اصلا توسط خود فرد احساس نمی شود و شکایتی هم ندارد ولی این خطا به طور خاموش تاثیر خود را بر سیستم بینایی فرد در دراز مدت می گذارد و موجب یک ناهماهنگی عضلانی در چشم ها می شود و بالانس چشم ها بر هم می خورد.

 

حال شرکت عادل خاورمیانه ابزار های پیشترفته آنالوگ و دیجیتالی جهت اندازه گیری پیشرفته به جهت خصوصی سازی کامل عدسی ها برای شما طراحی و ارایه نموده است.

 

OPTEX Personalization Key

کلید شخصی سازی یک ابزار آنالوگ طراحی شده در شرکت عادل خاورمیانه می باشد . از این ابزار برای اندازه گیری فاصله بین مردمک ها (PD) ,شیب پانتوسکوپیک (PANTO) ,فاصله سطع قرنیه تا عدسی (BVD), و قوس فریم (FFA) می توان استفاده کرد.

 

 

 

 

OPTEX FITTING

نرم افزار فیتینگ (OPTEX) یک نرم افزار تحت وب با دقت بالا و قابل اجرا روی کلیه سیستم عامل ها و حتی قابل اجرا به صورت آفلاین برای تمام دستگاه ها از جمله موبایل ,تبلت,وکامپیوتر شخصی است . با این نرم افزار میتوانید کلیه ابعاد و اندازه ها مورد نیاز تولید عدسی های سفارشی را استخراج کنید.

 

 

optex حاصل حدود نیم قرن تجربه شرکت

عادل خاورمیانه است.optex عدسی بومی

شده طبق نیاز مردم کشور ایران است.

optex نتیجه همکاری موفق شرکت های 

یاد شده می باشد.

نمونه از دستگاه پولیش خط optex

کلیه مواد و بیس خام محصولات optex از

شرکت younger optics تهیه می گردد.

younger optics یک شرکت امریکایی

و تولید کننده عدسی خام با کیفیت 

بالا می باشد.

نمونه از دستگاه تامکون خط optex

تکنولوژی سخت افزاری مورد استفاده در optex

تماما تحت لیسانس شرکت satisloh می باشد

satisloh یک شرکت بین الملی شاغل در

دنیای optic است.

 

نمونه دستگاه های پوشش خط optex

تکنولوژی نرم افزاری مورد استفاده در optex

تماما  تحت لیسانس شرکت iot می باشد.

iot یک شرکت بین الملی شاغل در دنیای 

optic است. 

 

نمونه دستگاه های پوشش خط  optex